تنظیم DNS دامنه ir

جمعه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۵       272 بازديد         آموزش ها

با تنظیم DNS یا  نیم سرور دامنه شما به هاست مورد نظر متصل می شود. برای این تنظیم ابتدا به پنل خود در سایت www.nic.ir وارد شوید.

در کنترل پنل دامنه ی خود به بخش دامنه های من بروید و روی دامنه مورد نظر خود که قصد تغییر یا تنظیم DNS آن را دارید کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید.

بعد از وارد کردن dns های مورد نظر ، روی دکمه تغییر NameServer  یا دکمه اعمال کلیک کنید. به این نکته توجه فرمایید که در این قسمت نیازی به وارد کردن آی پی نیست. بعد ازکلیک روی دکمه تغییر  NameServerیا دکمه اعمال، پیامی مبنی بر انجام عملیات برای شما نمایش داده می شود که این پیام به این معنی است که DNS دامنه مورد نظر شما تغییر کرده است.

توجه: بعد از تنظیم کامل DNS ها عملیات برقراری اتصال دامنه و هاست بین 1 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد تا کامل این اتصال انجام شود.

توجه: دامنه های ملی پس از پرداخت توسط شتاب هاست بوسیله واحد ثبت کننده دامنه ملی (IRNIC)  بررسی و تایید شود و در صورتی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان ثبت دامنه های ملی مغایرتی نداشته باشد بین 12-24 ساعت در روز های اداری برای تایید زمان می برد. پس از تایید، دامنه  شما فعال و قابل استفاده خواهد بود. شما می توانید در سایت NIC و بخش "دامنه های من" وضعیت دامنه را مشاهده کنید.

توجه: به این نکته دقت نمایید که برخی مواقع سامانه ایرنیک برای اینکه دامنه شما را تایید کند از شما مدارکی می خواهد تا دامنه را تایید کند، شاید اگر حواسمان نباشد و مدارک درخواستی را ارسال نکنیم دامنه تایید نخواهد شد و این مراحل ثبت دامنه را باید از اول تکرار کنیم.

شما نیز می توانید ثبت دامنه .ir خود را همین الان انجام دهید.
برچسب ها

نیم سرور ثبت دامنه آی آر تنظیم DNS دامنه ir

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی برای شما

تاثیر ساب دامین بر روی سئو

تاثیر ساب دامین بر روی سئو

اگر می خواهید روی سئو یک سایت کار کنید، یکی از بحث هایی که در سئو مطرح می شود بحث ساخت زیر دامنه یا همان ساب دامین می باشد. برخی ها موافق ساخت زیر دامنه بنابر شروطی هستند و برخی ها مخالف ساخت زیر دامن
ادامه مطلب
راهنمای انتخاب دامنه مناسب

راهنمای انتخاب دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مانند انتخاب نام شرکت می ماند، باید در مورد انتخاب دامنه فکر و تامل زیادی کرد، نام دامنه شما هویت شما را در فضای وب مشخص می کند. یک نام دامنه مناسب علاوه بر متناسب بودن با کسب و کار ش
ادامه مطلب
نیم سرور یا DNS چیست؟

نیم سرور یا DNS چیست؟

سامانه نام دامنه (Domain Name Server) که به اختصار DNS خوانده می شود، نشان دهنده یک تکنولوژی قدرتمند اینترنت برای تبدیل نام دامنه به آدرس IP است. DNS  یا همان نیم سرور از شبکه جهانی وب(WWW)  
ادامه مطلب
توصیه‌هایی برای انتخاب نام دامنه استارتاپ

توصیه‌هایی برای انتخاب نام دامنه استارتاپ

همه‌ی ما لیست‌های بسیاری از نام‌گذاری‌های احمقانه در استارتاپ‌ها را دیده‌ایم، که بسیاری بر اساس روندهای موقتی ایجاد شده‌اند. نام‌هایی همچون  Bitly, Borkly,
ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید

ابزارهای رایگان وب مستر برای مدیران سایت ها


تشخیص محتوای کپی شدهتشخیص محتوای کپی شدهساخت نقشه سایتساخت نقشه سایت ساخت فایل Robots.txt ساخت فایل Robots.txt تولید کننده متا تگ تولید کننده متا تگتحلیل گر متا تگتحلیل گر متا تگ


ابزارهای رایگان بیشتر