بازار داغ خرید و فروش دامنه در ایران

سه شنبه , ۰۱ خرداد ۱۳۹۷       897 بازديد         مقالات

خرید و فروش دامنه در چند سال گذشته و به خصوص با رشد استفاده کاربران از اینترنت و فضای مجازی رونق خوبی داشته است و با ادامه افزایش کاربران اینترنت این بازار داغ تر خواهد شد. در کنار جذابیت های این بازار باید علاوه بر صبر و بردباری از دانش و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار بود. ممکن است با مشاهده وب سایت های مشابه در زمینه خرید و فروش دامنه، ایده انجام این کار به ذهن شما نیز خطور کند، اما باید در نظر داشت در صورتی که بدون دانستن پیش نیاز های این کار شما در آن موفق نخواهید شد. مطمئنا خرید دامنه یکی مباحث مهم می باشد چرا که چالش های زیادی موقع خرید دامنه و یا فروش آن وجود دارد.

در این مقاله به بررسی بازار خرید و فروش دامنه و حواشی آن خواهیم پرداخت و در انتها شما اطلاعات کافی از این بازار را به دست خواهید آورد. اگر می خواهیم دامنه ای را که قبلا ثبت شده است را خریداری نماییم، باید ابتدا هویز دامنه را گرفته و مشخصات دامنه را ببینیم.

 

چه دامنه هایی ارزشمند هستند؟

دامنه هایی با نام های متعارف از ارزش بیشتری برخوردار هستند. معمولاً افراد دامنه هایی که به خوبی در ذهن کاربران باقی می مانند یا دامنه هایی که نوع فعالیت آن ها را با ساده ترین و کوتاه ترین کلمات بیان می کنند ارزشمند به شمار می آورند. دامنه هایی که ارزشمند به شمار می روند در وب سایت های ثبت دامنه نمی توان یافت زیرا مدت ها پیش این دامنه ها توسط افراد ثبت شده اند. امروزه وب سایت های خرید و فروش دامنه، با فراهم کردن محیط مناسب، اقدام به خرید و فروش دامنه های با ارزش می کنند. دامنه هایی که از بسیاری جهات ارزشمند محسوب می شوند از قیمت بالایی برخوردارند. از بین دامنه های ارزشمند می توان به دامنه های سه کاراکتری، دامنه های برند های مختلف و دامنه هایی با اسم برند ها اشاره کرد.

 

مفهوم domain flipping

Domain flipping به فرایند خرید دامنه و فروش آن با بالاترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن گفته می شود. با توجه به این تعریف خرید و فروش دامنه نیز به کسب و کاری پر رونق و پر بازده تبدیل شده که بسیاری از کاربران اینترنت را به خود جذب کرده است. اما در این میان آگاهی از قوانین این کار و داشتن صبر و بردباری تعیین کننده ضرر و سود افراد است.

 

دامنه پارک شده (Parked Domain)

بسیاری از افراد و شرکت هایی که در زمینه خرید و فروش دامنه فعالیت می کنند، دامنه ای را که از نظر آن ها ارزشمند محسوب می شود خریداری کرده و از آن استفاده نمی کنند و منتظر می مانند تا بهترین زمان و قیمت برای فروش دامنه به آن ها پیشنهاد شود. دامنه های این چنین با نام دامنه پارک شده شناخته می شوند.

خرید و فروش دامنه از این طریق را می توان نوعی سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت.

 

ترافیک مستقیم (Direct Traffic) و تاثیر آن در خرید و فروش دامنه

منظور از ترافیک مستقیم یا طبیعی ترافیک ورودی به یک وب سایت است که با وارد کردن نام کامل وب سایت در مرورگر توسط کاربران ایجاد می شود. ترافیک مستقیم از جنبه های مختلفی حائز اهمیت بوده و برای رشد کسب و کار در فضای مجازی بسیار مهم می باشد. در صورتی که وب سایتی از نام دامنه ارزشمندی برخوردار باشد و کاربران بتوانند به راحتی آن را به خاطر بسپارند، آن وب سایت می تواند ترافیک مستقیم خوبی از این طریق کسب کند و این به معنای رونق آن وب سایت و کسب و کار می باشد. در این میان می توان به طور واضح به تاثیر ترافیک مستقیم بر روی خرید و فروش دامنه پی برد. هر چه دامنه ای با ارزشتر باشد، می تواند ترافیک مستقیم بیشتری ایجاد کند. با در نظر گرفتن این موضوع می توانیم به اهمیت خرید و فروش دامنه ها و تاثیر آن ها بر کسب و کار ها پی ببریم و همچنین می توان در یافت بازار خرید و فروش دامنه تا چه اندازه داغ و پر سود می باشد.

 

خرید قسطی و اجاره دامنه

امکان خرید قسطی یا اجاره دامنه ها نیز وجود دارد. برخی شرکت ها در زمینه خرید و فروش دامنه ها فعالیت دارند که می توانید از آن ها دامنه ها را به صورت اقساطی خریداری کنید. البته این شرکت ها معمولاً برای فروش دامنه به این صورت قوانین و ضوابط خاصی را دنبال می کنند که در حین خریدن دامنه به این شکل باید به آن ها توجه داشت. علاوه بر خرید اقساطی، دامنه ها را نیز مانند آپارتمان ها می توان برای مدت معینی اجاره کرد. این روش امروزه کمتر توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد اما با این حال یکی از روش های کسب درآمد در بازار خرید و فروش دامنه می باشد. یکی از دلایلی که افراد کمتر تمایل به استفاده از اجاره دامنه دارند این است که کاربران با دیدن مشخصات دامنه کامل متوجه این موضوع می شوند که دامنه متعلق شخص دیگری است و اجاره ای می باشد.

 

سخن آخر

با وجود جذابیت بازار خرید و فروش دامنه، نباید از این نکته غافل شد که مانند سایر زمینه های کسب و کار، در این زمینه نیز باید به اندازه کافی از تجربه و دانش کافی برخوردار بود و بدون برنامه و اطلاعات کافی و مناسب در این راه ممکن است متحمل هزینه های زیادی شوید. در صورتی که علاقه مند به فعالیت در این زمینه هستید می توانید با جستجو بیشتر در اینترنت و یا مشورت با افراد پر تجربه در این زمینه، از آن ها راهنمایی بخواهید. همچنین شما اگر دامنه مناسبی به ذهنتان نمی رسد تا سرمایه گذاری روی آن انجام دهید می توانید از سامانه پیشنهاد دامنه استفاده نمایید تا اسامی مناسبی برای ثبت دامنه به شما پیشنهاد دهد.
برچسب ها

فروش دامنه خرید دامنه دامین خرید و فروش دامنه مشخصات دامنه هویز دامنه پارک دامنه پیشنهاد دامنه domain flipping بازار داغ خرید و فروش دامنه در ایران

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

نکاتی در مورد تامین امنیت نام دامنه

نکاتی در مورد تامین امنیت نام دامنه

ادامه مطلب
تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت

تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت

ادامه مطلب
بازار داغ خرید و فروش دامنه در جهان

بازار داغ خرید و فروش دامنه در جهان

ادامه مطلب
چه زمانی برای ثبت دامنه مناسب است؟

چه زمانی برای ثبت دامنه مناسب است؟

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید