تاثیر نام دامنه بر روی سئو سایت

یکشنبه , ۲۰ تیر ۱۳۹۵       1496 بازديد         آموزش ها

اهمیت نام دامنه در سئو سایت بالا می باشد، اینکه نام دامنه شما نشان از فعالیت و محتویات سایت شما بدهد یک عامل مهم برای سئو سایتتان به حساب می آید. اهمین نام دامنه در سئو به طور چشمگیری در طول زمان در الگوریتم های موتورهای جستجو تغییر کرده است. نام دامنه شما حتی می تواند سایت شما را از نظر بهبود رتبه در موتورهای جستجو به خطر بیاندازد.

برای مثال شما کلمه خرید دوچرخه را جستجو می کنید، گوگل سایتی که با دامنه bicyclestore.com است را می یابد. گوگل چنین سایتی با ادرس bicyclestore.com را به خاطر نام دامنه که به معنی فروشگاه دوچرخه می باشد را اهمیت زیادی می دهد. البته این تنها عامل مهم برای گوگل نیست و صد درصد عوامل زیادی تاثیر دارند از آن جمله محتویات آن سایت است که باید مطابق با نام دامنه و کلمات کلیدی سایت باشند. ولی با این حال نام دامنه یک نقش مهمی را بازی می کند.

البته اینکه نام دامنه بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر دارد دلیل بر این نمی شود که شما در نام دامنه خود همه کلمات کلیدی مورد نظر خود را استفاده کنید و یک نام دامنه مانند easilyfindandbuydomainnames.com داشته باشید. باید انتخاب نام دامنه تاثیر گذار بر روی سئو سایت شما کاملا با دقت انجام شود، به نحوی که هم نشان دهنده محتوا و فعالیت سایت شما باشد هم بیش از حد طولانی نباشد که این طولانی بودن در به خاطر سپردن سایت شما توسط مشتریان نیز تاثیر گذار می باشد.

داشتن یک نام دامنه که معرف فعالیت سایت باشد امری مهم است ولی باید به این نکته نیز دقت نماییم که این نام دامنه قرار است برند ما باشد، پس یک دامنه ی زیبا و معرف سایت باشد که قابلیت برند شدن داشته باشد. اگر در انتخاب یک اسم برای برند خود نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان شتاب هاست در ارتباط باشید.

در حالی که بسیاری از سئو کاران فکر می کنند SEO کردن تنها  کار کردن روی کلمات کلیدی و لینک ها می باشد، واقعیت این است که گوگل به نام های تجاری (برندها) علاقه دارد. در یک گفتگویی اریک اشمیت مدیرعامل گوگل گفت: برندها راه گشا هستند و مشکل ساز نیستند، برند ها می توانند در مشکلات و سختی ها شما را متمایز کنند.

مسئله دیگر در مورد تاثیر دامنه بر روی سئو ، www می باشد. هیچوقت کاری نکنید که سایتتان با www و بدون آن همزمان بالا بیاید. چون در این حالت جستجوگر هایی مانند گوگل هر کدام از این ها را یک سایت جداگانه به حساب می آورد و وقتی مطلبی از این سایت در گوگل ایندکس می شود با هر دو دامنه www.yourdomain.com و yourdomain.com ایندکس می شود ،منظور از yordomain آدرس دامنه شما می باشد، و این باعث می شود که مطالب کپی برداری شده که گوگل کامل با آن مخالف است در آن دو سایت دیده شود. پس حتما به گونه ای تنظیم نمایید که سایتتان یا با www یا بدون آن بالا بیاید.

با همه این توضیحات حال می توانید برای ثبت دامنه خود اقدام نمایید.
برچسب ها

domain انتخاب دامنه ثبت دامنه دامنه مناسب تاثیر نام دامنه بر روی سئو سایت

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

دامنه فارسی

دامنه فارسی

ادامه مطلب
چطور برای کسب و کار خود دامنه‌هایی استراتژیک ثبت کنیم؟

چطور برای کسب و کار خود دامنه‌هایی استراتژیک ثبت کنیم؟

ادامه مطلب
راهنمای انتخاب دامنه مناسب

راهنمای انتخاب دامنه مناسب

ادامه مطلب
چگونه بدون نابود کردن سئو، دامنه سایت خود را تغییر دهیم؟

چگونه بدون نابود کردن سئو، دامنه سایت خود را تغییر دهیم؟

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید
  • سعید

    ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۹:۴۰

    عالی

  • مدیرسایت

    ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۲:۳۵

    ممنون از لطفتون