تنظیم DNS دامنه ir

جمعه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۵       1426 بازديد         آموزش ها

با تنظیم DNS یا  نیم سرور دامنه شما به هاست مورد نظر متصل می شود. برای این تنظیم ابتدا به پنل خود در سایت www.nic.ir وارد شوید.

در کنترل پنل دامنه ی خود به بخش دامنه های من بروید و روی دامنه مورد نظر خود که قصد تغییر یا تنظیم DNS آن را دارید کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید.

بعد از وارد کردن dns های مورد نظر ، روی دکمه تغییر NameServer  یا دکمه اعمال کلیک کنید. به این نکته توجه فرمایید که در این قسمت نیازی به وارد کردن آی پی نیست. بعد ازکلیک روی دکمه تغییر  NameServerیا دکمه اعمال، پیامی مبنی بر انجام عملیات برای شما نمایش داده می شود که این پیام به این معنی است که DNS دامنه مورد نظر شما تغییر کرده است.

توجه: بعد از تنظیم کامل DNS ها عملیات برقراری اتصال دامنه و هاست بین 1 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد تا کامل این اتصال انجام شود.

توجه: دامنه های ملی پس از پرداخت توسط شتاب هاست بوسیله واحد ثبت کننده دامنه ملی (IRNIC)  بررسی و تایید شود و در صورتی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان ثبت دامنه های ملی مغایرتی نداشته باشد بین 12-24 ساعت در روز های اداری برای تایید زمان می برد. پس از تایید، دامنه  شما فعال و قابل استفاده خواهد بود. شما می توانید در سایت NIC و بخش "دامنه های من" وضعیت دامنه را مشاهده کنید.

توجه: به این نکته دقت نمایید که برخی مواقع سامانه ایرنیک برای اینکه دامنه شما را تایید کند از شما مدارکی می خواهد تا دامنه را تایید کند، شاید اگر حواسمان نباشد و مدارک درخواستی را ارسال نکنیم دامنه تایید نخواهد شد و این مراحل ثبت دامنه را باید از اول تکرار کنیم.

شما نیز می توانید ثبت دامنه .ir خود را همین الان انجام دهید.
برچسب ها

نیم سرور ثبت دامنه آی آر تنظیم DNS دامنه ir

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

چگونه بدون نابود کردن سئو، دامنه سایت خود را تغییر دهیم؟

چگونه بدون نابود کردن سئو، دامنه سایت خود را تغییر دهیم؟

ادامه مطلب
چطور برای کسب و کار خود دامنه‌هایی استراتژیک ثبت کنیم؟

چطور برای کسب و کار خود دامنه‌هایی استراتژیک ثبت کنیم؟

ادامه مطلب
نیم سرور یا DNS چیست؟

نیم سرور یا DNS چیست؟

ادامه مطلب
تفاوت هاست و دامنه چیست؟

تفاوت هاست و دامنه چیست؟

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید